Romsdalsmuseet
71 20 24 60
Per Amdams veg 4
6413 Molde
Periode: 23 Sep 2024 - 20 Jun 2029
Målgruppe:
4. trinn og 5. trinn
Formidler: Birgitte Lange / Birgitte Nielsen
DKS (Den Kulturelle Skolesekken): dette regner museet som et halvdagsverksted i DKS -den lokale ordninga. Har ingen betydning for skolen utover at dere også kan velge dette som deres DKS-opplevelse og bruke den lokale DKS-potten til transport.
Påmelding: for våren 2025 har vi fått booking fra Langmyra skole, Sellanrå skole og Vistdal skole. Flere datoer med online booking vil bli lagt ut ganske snart og informasjon bli sendt ut på museets nyhetsbrev. Følg med!
Kontakt: Birgitte Nielsen birgitte@romsdalsmuseet.no
Lokasjon: Vistdalsskolen, i "bygata" på Romsdalsmuseet i Molde.
Maks-antall elever:: 22 (det er ikke sitteplasser til flere).
Tid: ca 3 timer medregnet tid til formiddagsmat.
Pris: gratis (ev. behov for skyss må skolen selv bestille og betale)
Spesielle behov: ta kontakt for ønske om tilpasninger
Greit å vite: museets formidler spiller rollen som lærer i ca. 3 timer. Det avtales roller og forventninger før vi sammen går inn i et rollespill som følger manus.
Vi har fått gode tilbakemeldinger og ønsker derfor å tilby dette med noen datoer for våren 2025.
Elevene får oppleve en "skoledag fra gamledager" på Romsdalsmuseets skole fra Vistdal, Myklebostad gamle skole, som står på bygdemuseet i Molde.
Forberedelse:
Vi anbefaler å «fylle dagen» ved å: